Yeni Renault Zoe Türkiye'de Satışa Sunuldu: İşte Fiyatı

Renault, tam elektrikli kompakt otomobili Zoe'nin üçüncü neslini Türkiye'de satışa sundu. Önceki nesilden daha gelişmiş özelliklere sahip olan Zoe, daha büyük bir batarya ve daha verimli sürüş deneyimi sunuyor.

Yeni Renault Zoe Türkiye'de Satışa Sunuldu: İşte Fiyatı

Türkiye'de en çok tercih edilen otomobil markalarından bir tanesi olan Renault, tam elektrikli aracı Zoe'nin yeni versiyonunu ülkemizdeki sürücülerle buluşturdu. İlk iki nesil Zoe'ye göre daha gelişmiş özelliklere sahip olan araç, ülkemizdeki sürücülerin ilgisini çekmeyi başaracak gibi görünüyor. Peki Renault'un yenilenen minik elektrik motorlu aracı, otomobil tutkunlarına neler vadediyor?

Renault Zoe'nin ilk serisi, 2012 yılında Paris'te duyurulmuştu. Yıllar içerisinde oldukça popüler hale gelen Zoe, Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş'a göre de Avrupa'nın en çok satan elektrik motorlu aracı. Üçüncü nesilde daha uzun menzil ve daha verimli bir sürüş için önemli iyileştirmeler yapan ekip, yeni Zoe'nin tüketiciler tarafından beğenileceğini, Avrupa'nın en çok tercih edileni olmaya devam edeceğini düşünüyor.

Yeni Renault Zoe'nin tasarımı, daha yüksek verimlilik için elden geçirildi

Renault Zoe

Renault yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre Zoe, 395 kilometre menzile sahip. Doğru akım aracılığıyla şarj edilebilen 52 kWh bataryaya sahip olan Zoe, önceki nesillere göre daha kısa süre içerisinde şarj oluyor. Ayrıca frenleme sırasında ortaya çıkan kinetik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren Zoe, bu sayede çalışırken aynı zamanda şarj oluyor.