Twitter'da yeni bir özellik:Fleets


İnstagram'a güzel bir rakip olarak ortaya çıkan Fleets,yeni düzeniyle kullanıcılara sunuldu.
Twitter'da yeni bir özellik:Fleets

Sosyal medya uygulamaları birbirlerinden esinlendikleri özellikler ile gündeme çıkıyor.Kullanıcıların daha fazla uygulamada vakit geçirmesini isteyen Twitter, Fleet özelliği ile Instagram benzeri bir uygulama eklentisi kurmayı hedefledi.

Twitter’a tweet alıntılama özelliği geldi!Twitter’a tweet alıntılama özelliği geldi!Twitter, retweet'lere yorum eklenmesinden sonra paylaşımın kaybolmaması için tweet alıntılama adında bir özelliği kullanıma sundu.Twitter, Fleet özelliği ile gündeme geldi

2020 yılının başında duyurulan Fleet, bazı ülkelerde test edilmeye başlanmıştı. Şirket, bugün özelliğin tüm dünyada kullanıma sunulduğunu açıkladı. Gündelik hayatın bir parçası haline gelen Twitter, kullanıcıların süreli içeriklere daha çok ilgi gösterdiğini ve bunu tüm dünyaya erişime açıldığını belirtti.

 

Twitter Fleets özelliği ile gündemde

Tasarım direktörü Joshua Harris, ” Brezilya, İtalya, Hindistan ve Güney Kore kullanıcıları ile test ettiğimiz özellik sayesinde insanların sohbete katıldıklarında daha rahat hissettiklerini keşfettik. Twitter’a yeni üye olan kullanıcılarımız, Fleets özelliğini düşüncelerini paylaşma konusunda daha kolay bir yol olarak görüyor. Yeni özellik sayesinde yazılanlar 24 saat içerisinde otomatik olarak kayboluyor. ” açıklamalarında bulundu.

 

Snapchat ve Instagram’dan ilham alınan özellik sayesinde metin paylaşabilir, başkalarının Tweetlerine yanıt verebilirsiniz. 24 saat içerisinde kaybolan mesajlara Instagram benzeri yanıtlama seçenekleri ile cevap verebilirsiniz.

 

Yayınladığınız Fleet’in ekran görüntüsü alındığında herhangi bir bildirim almayacağınızı belirten şirket, anasayfada yüklediğiniz Fleet’i göremeyenlerin profilinizi ziyaret ettiklerinde görebileceklerini açıkladı.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz.