Son dakika: Kapalıçarşı’da 8 kiloluk altın vurgunu! Kasa açılınca inanamadı

Damla GÜLER / milliyet.com.tr Kapalıçarşı’da kuyumculuk yapan Fatih D. firmasının İzmir bölge sorumluları tarafından dolandırıldığını söyleyerek karakola başvurdu. Polise verdiği ifadede, İstanbul merkezli firmasında 11 çalışanı olduğunu söyleyen D., “Biz yurt dışından ithal ettiğimiz altından yapılma yüzük, bilezik vb. altın takı gibi ürünleri alır, yurt içinde satış elemanlarımız vasıtasıyla satarız” dedi. Elemanların sattıkları altınların paralarını ve satamadıkları altınları tekrar İstanbul’a getirdiğini anlatan firma sahibi Fatih D., “6 tane satış elemanımız var ancak 2 tanesi illeri gezerek satış yapmaktadır. Bunlardan biri Mehmet E. Ve Erman C. isimli kişilerdir” dedi. “8 KİLO ALTINLA İZMİR’E GİTTİ BİR DAHA TELEFONUMU AÇMADI” Erman C. ve Mehmet E.’nin 4 Mart günü yanında 8 kilo 141 gram altınla İzmir’e gittiğini söyleyen D., “Bir zaman sonra Erman’ı cep telefonundan aradım ancak telefonu kapalıydı. Belli zaman aralıkları ile yeniden aradın ancak hala kapalıydı. Ben de beraber çalıştığı Mehmet E.’yi aradım. Mehmet, Erman’ın evde olduğunu söyledi. Kendisine ulaşamadığımı ve kontrol etmesini istedim. Ancak daha sonra beni arayan Mehmet kapıyı kimsenin açmadığını söyledi” dedi. 2 MİLYON LİRA KAYIPLARA KARIŞTI Şüphelenmeye başlayan Fatih D., Mehmet E.’yi bu kez İzmir’de bulunan şirket bürosuna göndererek, kasaya bakmasını söyledi. Büroya giden Mehmet E., altınların kasada olmadığını söyleyince Fatih D. soluğu karakolda aldı. İfadesinde hepsi 14 ayar altından oluşan ve güncel değeri 2 milyon 143 bin lira olan 8 kilo 141 gram ağırlığındaki altınlarının çalındığını söyleten D., “Bu olayda Erman C. ve bana çelişkili ifade veren Mehmet E.’den davacı ve şikayetçiyim” dedi.

Son dakika: Kapalıçarşı’da 8 kiloluk altın vurgunu! Kasa açılınca inanamadı

Damla GÜLER / milliyet.com.tr

Kapalıçarşı’da kuyumculuk yapan Fatih D. firmasının İzmir bölge sorumluları tarafından dolandırıldığını söyleyerek karakola başvurdu. Polise verdiği ifadede, İstanbul merkezli firmasında 11 çalışanı olduğunu söyleyen D., “Biz yurt dışından ithal ettiğimiz altından yapılma yüzük, bilezik vb. altın takı gibi ürünleri alır, yurt içinde satış elemanlarımız vasıtasıyla satarız” dedi. Elemanların sattıkları altınların paralarını ve satamadıkları altınları tekrar İstanbul’a getirdiğini anlatan firma sahibi Fatih D., “6 tane satış elemanımız var ancak 2 tanesi illeri gezerek satış yapmaktadır. Bunlardan biri Mehmet E. Ve Erman C. isimli kişilerdir” dedi.

“8 KİLO ALTINLA İZMİR’E GİTTİ BİR DAHA TELEFONUMU AÇMADI”

Erman C. ve Mehmet E.’nin 4 Mart günü yanında 8 kilo 141 gram altınla İzmir’e gittiğini söyleyen D., “Bir zaman sonra Erman’ı cep telefonundan aradım ancak telefonu kapalıydı. Belli zaman aralıkları ile yeniden aradın ancak hala kapalıydı. Ben de beraber çalıştığı Mehmet E.’yi aradım. Mehmet, Erman’ın evde olduğunu söyledi. Kendisine ulaşamadığımı ve kontrol etmesini istedim. Ancak daha sonra beni arayan Mehmet kapıyı kimsenin açmadığını söyledi” dedi.

2 MİLYON LİRA KAYIPLARA KARIŞTI

Şüphelenmeye başlayan Fatih D., Mehmet E.’yi bu kez İzmir’de bulunan şirket bürosuna göndererek, kasaya bakmasını söyledi. Büroya giden Mehmet E., altınların kasada olmadığını söyleyince Fatih D. soluğu karakolda aldı. İfadesinde hepsi 14 ayar altından oluşan ve güncel değeri 2 milyon 143 bin lira olan 8 kilo 141 gram ağırlığındaki altınlarının çalındığını söyleten D., “Bu olayda Erman C. ve bana çelişkili ifade veren Mehmet E.’den davacı ve şikayetçiyim” dedi.