Kurtarılan gemici ailesine kavuştu; gözyaşları sel oldu

Nijerya açıklarında 23 Ocak'ta korsanların saldırısına uğrayan ‘Mozart’ isimli gemiden Türkiye Cumhuriyeti'nin girişimleriyle kurtarılan 15 gemiciden Halil Gülçür, öğle saatlerinde hava yoluyla İstanbul’dan Adana’ya geldi. Mersin’in Tarsus ilçesinde yaşayan ailesi, Gülçür’ü Adana Havalimanı'nda karşıladı. Gülçür’ün eşi Zeynep Gülçür, eşine sarılarak gözyaşı döktü. Küçük kızları Beste ve oğulları Berke’ye sarılarak ağlayan Halil Gülçür’ün gözyaşlarını eşi Zeynep elleriyle sildi. Gemideki panik odası tarandı! Kabusun detaylarına Milliyet ulaştı'BANA ÇİFTE HEDİYE VERDİ' Zeynep Gülçür eşinin kurtarılması nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, "Doğum günümde eşimin kurtulduğunun haberini aldım. Sevgililer Günü'nde de yanımda oldu. Çok mutluyum. Bana çifte hediye verdi" dedi. Bir an olsun babasının yanından ayrılmayan minik Beste ise ‘’Babamı çok özledim. İyiki geldi. Onu çok özlüyordum’’ diye konuştu. Havalimanı çıkışında sevenleriyle kucaklaşan Gülçür daha sonra Türk bayrağı asılı aracıyla memleketi Mersin’in Tarsus ilçesindeki evine geldi. Evinin önünde komşuları ve yakınları tarafından alkışlarla karşılanan Gülçür, sevenlerine sarılarak hasret giderdi. Gülçür, kurtarılmasında katkısı olan herkese teşekkür ederek, evine döndüğü için mutlu olduğunu söyledi.

Kurtarılan gemici ailesine kavuştu; gözyaşları sel oldu

Nijerya açıklarında 23 Ocak'ta korsanların saldırısına uğrayan ‘Mozart’ isimli gemiden Türkiye Cumhuriyeti'nin girişimleriyle kurtarılan 15 gemiciden Halil Gülçür, öğle saatlerinde hava yoluyla İstanbul’dan Adana’ya geldi. Mersin’in Tarsus ilçesinde yaşayan ailesi, Gülçür’ü Adana Havalimanı'nda karşıladı. Gülçür’ün eşi Zeynep Gülçür, eşine sarılarak gözyaşı döktü. Küçük kızları Beste ve oğulları Berke’ye sarılarak ağlayan Halil Gülçür’ün gözyaşlarını eşi Zeynep elleriyle sildi.

Gemideki panik odası tarandı! Kabusun detaylarına Milliyet ulaştı

'BANA ÇİFTE HEDİYE VERDİ'

Zeynep Gülçür eşinin kurtarılması nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, "Doğum günümde eşimin kurtulduğunun haberini aldım. Sevgililer Günü'nde de yanımda oldu. Çok mutluyum. Bana çifte hediye verdi" dedi.

Bir an olsun babasının yanından ayrılmayan minik Beste ise ‘’Babamı çok özledim. İyiki geldi. Onu çok özlüyordum’’ diye konuştu.

Havalimanı çıkışında sevenleriyle kucaklaşan Gülçür daha sonra Türk bayrağı asılı aracıyla memleketi Mersin’in Tarsus ilçesindeki evine geldi. Evinin önünde komşuları ve yakınları tarafından alkışlarla karşılanan Gülçür, sevenlerine sarılarak hasret giderdi.

Gülçür, kurtarılmasında katkısı olan herkese teşekkür ederek, evine döndüğü için mutlu olduğunu söyledi.