KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURU ÜCRETİ HANGİ BANKAYA YATIRILIR? ÖSYM KPSS BAŞVURU ÜCRETİ İÇİN SON GÜN!


KPSS ortaöğretim başvuru ücreti için ÖSYM’nin verdiği süre bugün doluyor. Devlet kadrolarında çalışmak isteyen lise mezunu adaylar KPSS ortaöğretim başvurularını 15-30 Eylül tarihleri arasında yaptı. KPSS başvuru ödemelerini son güne bırakan adaylar KPSS ortaöğretim
KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURU ÜCRETİ HANGİ BANKAYA YATIRILIR? ÖSYM KPSS BAŞVURU ÜCRETİ İÇİN SON GÜN!

Memur olmak isteyen lise mezunu adaylar 22 Kasım tarihinde düzenlenecek KPSS ortaöğretim (lise) sınavına katılacak. 2 yılda bir yapılan sınavı kaçırmak istemeyen vatandaşlar ÖSYM AİS üzerinden başvurularını tamamladı. Kamu Personeli Seçme Sınavına katılacak adayların başvurularının onaylanması için 80 TL’lik başvuru ücretini anlaşmalı bankalara yatırmaları gerekiyor. İsteyen adaylar sınav ücretlerini ATM ve şube aracılığıyla ödeyebilirken internet bankacılığı üzerinden işlem yapılabiliyor. Peki KPSS ortaöğretim başvuru ücreti hangi bankaya yatırılacak?

 

 

2020 KPSS BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

KPSS ortaöğretim sınavı başvuru ücreti ÖSYM tarafından 80,00 TL olarak belirlendi. 15-30 Eylül tarihleri arasında  başvurularını tamamlayan adaylar 1 Ekim 2020 tarihine kadar başvuru ücretlerini anlaşmalı bankalara yatırılabilecek.

 

 

KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURU ÜCRETİ NASIL YATIRILIR?

Başvuru ücretini banka şubelerine giderek yatırmak isteyen adaylar banka görevlisine başvuruda bildirdikleri T.C. Kimlik Numarasını ve sınav ücretini yatıracağını bildirmesi, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. Kimlik Numarası, adı, soyadı ve sınav adı/oturum bilgilerini kontrol etmeleri ve dekontu saklamaları gerekir. Dileyen adaylar ise başvuru ücretlerini internet bankacılığı yöntemiyle anlaşmalı banka hesaplarına yatırılabilir. 

Üçüncü bir tercih olarak ÖSYM’nin internet sayfasında bulunan  e-İŞLEMLER bölümünde yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile KPSS ortaöğretim başvuru ücreti yatırılabilir.

KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURU ÜCRETİ HANGİ BANKALARA YATIRILIR?

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler

ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

KPSS ORTAÖĞRETİM GEÇ BAŞVURU TARİHLERİ!

KPSS ortaöğretim geç başvuruları ÖSYM tarafından 8-9 Ekim tarihleri arasında alınacak. Geç başvuru yapacak adaylardan sınav ücreti % 50 zamlı olarak tahsil edilecek. ÖSYM tarafından belirlenen KPSS geç başvuru ücreti ise 120,00 TL olarak belirlendi.

Solcugazete.com

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0


Bir Yorum Yaz
 

Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla Çerezler kullanılmaktadır.