Formula 1'de Yılın Yarışı Türkiye Grand Prix'i Seçildi

Formula 1 resmi internet sitesinden 2020 yılında yılın yarışının seçilmesi için bir anket başlatılmıştı. Anket sonuçlarına göre yılın yarışı Türkiye Grand Prix oldu.

Formula 1'de Yılın Yarışı Türkiye Grand Prix'i Seçildi

Koronavirüs nedeniyle geç başlayan ve kısa ancak oldukça yoğun geçen Formula 1 2020 sezonu yakın zamanda tamamlanmıştı. Sezonun tamamlanmasının ardından Formula 1 resmi internet sitesinden yılın yarışının seçilmesi için bir anket başlatılmıştı. Bu anketi sizlerle paylaşmıştık.

Oylamanın sonuçları belli oldu. Formula 1 resmi sitesinden duyurulan sonuçlara göre 2020 yılının yarışı olarak, 9 yıl aradan sonra takvime dönen ve İstabul Park pistinde gerçekleştirilen Türkiye Grand Prix seçildi. Yağmur altındaki yarış oldukça heyecanlı ve sürprizli olmuştu.

Türkiye Grand Prix'inde tarihe tanıklık ettik

lance stroll

Türkiye Grand Prix'inin yılın yarışı olması çok da şaşırtıcı olmadı. Bu yıl pek çok keyifli yarış izlemiş olsak da meşhur 8. virajı gözü kapalı döneceğini söyleyip spinsiz antrenman yapamayan pilotlar, ilginç sıralamalar ve zaman turları yarışın sürprizlerle dolu olacağını belli etmişti.

Racing Point takımından Lance Stroll bu yarışta kariyerinin ilk pole position başarısını elde etmişti. Sebastian Vettel son turda yaptığı atakla bir yılı aşkın bir sürenin ardından bir kez daha podyuma çıkmayı başarmıştı. Podyumun ikinci basamağında ise Sergio Perez yer alıyordu.