Düğünler yasak mı, açıldı mı? Nişan, düğün ve kına organizasyonları nasıl olacak?

Düğünler serbest mi sorusunun yanıtı geldi. İçişleri Bakanlığı, yayımladığı yeni düğün genelgesinde bazı yasakların kalktığını duyurdu. Buna göre, yiyecek ve içecek ikramı yapılabilecek, 100 davetli sınırı da kaldırılıyor. Peki, düğün yasakları ne zaman kalkacak? İşte, düğünlerde uygulanacak yeni uygulamalar... DÜĞÜNLER YASAK MI, AÇILDI MI? Düğünlere ilişkin kısıtlamalar 1 Haziran'da kısmen kaldırılmıştı. Genelgeyle düğünlere ilişkin bazı yasaklar daha kaldırıldı.Buna göre, davetlilere yiyecek-içecek ikramına yeniden başlanacak. Kapalı alanlarda ise daha önce belirlenen azami 100 davetli sayısı da sonlandırılacak. Öte yandan, kısıtlamalar kapsamında 21.00 itibarıyla düğünler sona erecek. Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde nikah törenleri ve düğünlerle ilgili belirlenen tüm kurallara eksiksiz riayet edilmesi, Masa ve sandalyeler arasında gerekli mesafenin bırakılması ile temizlik, maske, mesafe kurallarına uyulması, Yiyecek-içecek ikramının yapılmaması, kişi başı asgari 6 m² alan bırakılması, Azami 100 davetli ile sınırlandırılması, kaydıyla 15 Haziran 2021 Salı gününden itibaren yapılabilecektir. Yiyecek-içecek ikramına ve kapalı alanlarda azami davetli sayısına ilişkin kısıtlamalara 15 Haziran 2021 Salı günü son verilecektir. Bu tarihten sonraki nikah törenleri ve düğünlerde yiyecek-içecek ikramı yapılabilecek olup kapalı alanlarda kişi başına en az 6 m² alan bırakılması kaydıyla azami katılımcı sınırı uygulanmayacaktır. Nişan ve kına gibi etkinliklere 1 Temmuz 2021 tarihinden sonra izin verilecektir.

Düğünler yasak mı, açıldı mı? Nişan, düğün ve kına organizasyonları nasıl olacak?

Düğünler serbest mi sorusunun yanıtı geldi. İçişleri Bakanlığı, yayımladığı yeni düğün genelgesinde bazı yasakların kalktığını duyurdu. Buna göre, yiyecek ve içecek ikramı yapılabilecek, 100 davetli sınırı da kaldırılıyor. Peki, düğün yasakları ne zaman kalkacak? İşte, düğünlerde uygulanacak yeni uygulamalar...

DÜĞÜNLER YASAK MI, AÇILDI MI?

Düğünlere ilişkin kısıtlamalar 1 Haziran'da kısmen kaldırılmıştı. Genelgeyle düğünlere ilişkin bazı yasaklar daha kaldırıldı.Buna göre, davetlilere yiyecek-içecek ikramına yeniden başlanacak. Kapalı alanlarda ise daha önce belirlenen azami 100 davetli sayısı da sonlandırılacak. Öte yandan, kısıtlamalar kapsamında 21.00 itibarıyla düğünler sona erecek.

Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde nikah törenleri ve düğünlerle ilgili belirlenen tüm kurallara eksiksiz riayet edilmesi, Masa ve sandalyeler arasında gerekli mesafenin bırakılması ile temizlik, maske, mesafe kurallarına uyulması, Yiyecek-içecek ikramının yapılmaması, kişi başı asgari 6 m² alan bırakılması, Azami 100 davetli ile sınırlandırılması, kaydıyla 15 Haziran 2021 Salı gününden itibaren yapılabilecektir.

Yiyecek-içecek ikramına ve kapalı alanlarda azami davetli sayısına ilişkin kısıtlamalara 15 Haziran 2021 Salı günü son verilecektir. Bu tarihten sonraki nikah törenleri ve düğünlerde yiyecek-içecek ikramı yapılabilecek olup kapalı alanlarda kişi başına en az 6 m² alan bırakılması kaydıyla azami katılımcı sınırı uygulanmayacaktır. Nişan ve kına gibi etkinliklere 1 Temmuz 2021 tarihinden sonra izin verilecektir.