Domino's da dağıtım ağına yeni üyeler ekledi

Yurtdışında farklı alternatiflerin denendiği sipariş ulaştırma yöntemleri bulunuyor. Çoğunlukla robotların ve elektrikli araçların yer aldığı bu yöntemler arasına pizza zinciri Domino's sürücüsüz araçları filosuna dahil etmesiyle katıldı. Domino's sürücüsüz araçlarla 'teslimat' yapacak Şirket yaklaşık iki yıl önce Nuro'nun araçlarını bünyesine eklemişti. Huoston'da çalışmaya başlayan bu araçların kullanım alanı da genişlemeye başlıyor. Nuro'nun R2 adı verilen sürücüsüz araçlarını kullanmaya karar veren Domino's, teslimatları hızlı ve kolay bir şekilde müşterilere ulaştırabiliyor. Büyük boyutlarda bir kasaya sahip olan araç aynı andan pek çok pizza kutusunu taşıyabiliyor. Bu sebeple trafikte 'motor veya kurye' kalabalığını da azaltmayı hedefliyor. Araçta yeni teknolojiler ve özel LiDAR sensörler kullanılıyor.

Domino's da dağıtım ağına yeni üyeler ekledi

Yurtdışında farklı alternatiflerin denendiği sipariş ulaştırma yöntemleri bulunuyor. Çoğunlukla robotların ve elektrikli araçların yer aldığı bu yöntemler arasına pizza zinciri Domino's sürücüsüz araçları filosuna dahil etmesiyle katıldı.

Domino's sürücüsüz araçlarla 'teslimat' yapacak

Şirket yaklaşık iki yıl önce Nuro'nun araçlarını bünyesine eklemişti. Huoston'da çalışmaya başlayan bu araçların kullanım alanı da genişlemeye başlıyor. Nuro'nun R2 adı verilen sürücüsüz araçlarını kullanmaya karar veren Domino's, teslimatları hızlı ve kolay bir şekilde müşterilere ulaştırabiliyor.

Büyük boyutlarda bir kasaya sahip olan araç aynı andan pek çok pizza kutusunu taşıyabiliyor. Bu sebeple trafikte 'motor veya kurye' kalabalığını da azaltmayı hedefliyor. Araçta yeni teknolojiler ve özel LiDAR sensörler kullanılıyor.