CHP örgütlerin röntgenini çekiyor

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara Örgüt ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı başkanlığında Denizli’de, Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, Muğla ve Uşak teşkilatlarının katıldığı bir bölge toplantısı düzenlendi. Toplantıda teşkilata, “Vatandaşa, partinin projelerini, iktidara geldiğinde yapacaklarını anlatın” uyarısı yapıldı. Milliyet’e konuşan CHP’li yetkililer, “Bu toplantılarımızın anlamı şu; erken seçime hazırlanıyoruz. Yarın seçim olacak gibi tüm sandık örgütlenmesinin planlanmasını yapıyoruz” bilgisini vererek, şunları söylediler: “Örgütlerimizin çalışmasını inceliyoruz. Ne kadar üye yaptı, bundan önceki boş sandıklar, dolu sandıklar, sandık kurullarına bakıyoruz, bir nevi seçim çalışması. İllerin röntgenini çekiyoruz. İllerimizi, ilçelerimizi seçime hazır hale getiriyoruz. Örgütlerimizin eksikliklerini tespit ediyoruz. Bunları hızlı bir şekilde aktif hale getiriyoruz, yeniden yapılandırıyoruz.” Yapılacak bir seçimde bütün sandıklarda görev bilincine sadık üyelerin olacağını belirten CHP’li yetkililer “Üyemiz olmayan yer kalmayacak. Boş olan ilçe ve belde örgütleri kurulacak. Aktif katılım gösterecek yeni üye kaydı yapılacak. Bir hedef koyduk. Üyemiz olmayan yer olmayacak. Bazı bölgelerde sandığa gidilmemiş, niye gidilmediğini araştırıyoruz” dedi. ‘İttifak partileriyle tam iş birliği içindeyiz’ CHP’nin seçime yönelik hazırlıkları bazı yerlerde ittifak ortağı İYİ Parti ile koordineli şekilde yürütülüyor. Bu çerçevede CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay ve İYİ Parti Mersin İl Başkanı Mehmet Dutar, Mut, Gülnar, Anamur, Bozyazı ve Aydıncık’ta her iki partinin ilçe örgütlerini ziyaret edip vatandaşlarla görüştü. İki partinin ilçe örgütlerinin ortaklaşa gerçekleştirdikleri toplantılarda da seçime hazırlık ve örgütlerin koordinasyonu ele alındı. CHP İl Başkanı Aktay, yaptıkları çalışmaya ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Örgütlerimizle yaptığımız toplantılarda, sahada ve sandık başında nasıl koordinasyon içerisinde olabileceğimizi değerlendirdik. İttifakı oluşturan partilerin örgüt düzeyinde koordineli çalışmaları ve zaman zaman birlikte sahada olmaları çok önemli. Çünkü seçim ancak sahada çalışarak, vatandaşla yüz yüze iletişim kurarak kazanılır. Bu çerçevede, sandık güvenliğini yüzde yüz sağlamak adına ittifak partileriyle tam bir işbirliği içinde olacağız.”

CHP örgütlerin röntgenini çekiyor

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara

Örgüt ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı başkanlığında Denizli’de, Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, Muğla ve Uşak teşkilatlarının katıldığı bir bölge toplantısı düzenlendi. Toplantıda teşkilata, “Vatandaşa, partinin projelerini, iktidara geldiğinde yapacaklarını anlatın” uyarısı yapıldı. Milliyet’e konuşan CHP’li yetkililer, “Bu toplantılarımızın anlamı şu; erken seçime hazırlanıyoruz. Yarın seçim olacak gibi tüm sandık örgütlenmesinin planlanmasını yapıyoruz” bilgisini vererek, şunları söylediler: “Örgütlerimizin çalışmasını inceliyoruz. Ne kadar üye yaptı, bundan önceki boş sandıklar, dolu sandıklar, sandık kurullarına bakıyoruz, bir nevi seçim çalışması. İllerin röntgenini çekiyoruz. İllerimizi, ilçelerimizi seçime hazır hale getiriyoruz. Örgütlerimizin eksikliklerini tespit ediyoruz. Bunları hızlı bir şekilde aktif hale getiriyoruz, yeniden yapılandırıyoruz.”

Yapılacak bir seçimde bütün sandıklarda görev bilincine sadık üyelerin olacağını belirten CHP’li yetkililer “Üyemiz olmayan yer kalmayacak. Boş olan ilçe ve belde örgütleri kurulacak. Aktif katılım gösterecek yeni üye kaydı yapılacak. Bir hedef koyduk. Üyemiz olmayan yer olmayacak. Bazı bölgelerde sandığa gidilmemiş, niye gidilmediğini araştırıyoruz” dedi.

‘İttifak partileriyle tam iş birliği içindeyiz’

CHP’nin seçime yönelik hazırlıkları bazı yerlerde ittifak ortağı İYİ Parti ile koordineli şekilde yürütülüyor. Bu çerçevede CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay ve İYİ Parti Mersin İl Başkanı Mehmet Dutar, Mut, Gülnar, Anamur, Bozyazı ve Aydıncık’ta her iki partinin ilçe örgütlerini ziyaret edip vatandaşlarla görüştü. İki partinin ilçe örgütlerinin ortaklaşa gerçekleştirdikleri toplantılarda da seçime hazırlık ve örgütlerin koordinasyonu ele alındı. CHP İl Başkanı Aktay, yaptıkları çalışmaya ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Örgütlerimizle yaptığımız toplantılarda, sahada ve sandık başında nasıl koordinasyon içerisinde olabileceğimizi değerlendirdik. İttifakı oluşturan partilerin örgüt düzeyinde koordineli çalışmaları ve zaman zaman birlikte sahada olmaları çok önemli. Çünkü seçim ancak sahada çalışarak, vatandaşla yüz yüze iletişim kurarak kazanılır. Bu çerçevede, sandık güvenliğini yüzde yüz sağlamak adına ittifak partileriyle tam bir işbirliği içinde olacağız.”