Boston Dynamics'e Çin'den büyük rakip: AlphaDog geldi!

Çin merkezli bir şirket olan Welian, Boston Dynamics'in 74 bin 500 dolarlık (şu anki kur ile 600 bin TL) robot köpeğine hem çok ucuz hem de özellik olarak çok benzeyen bir robot geliştirdi. AlphaDog adı verilen bu robot köpek, saatte 14 kilometreye kadar hıza ulaşabiliyor. Yetenekleriyle dikkat çeken bu köpek, 2.400 dolar yani yaklaşık 20 bin TL'lik bir fiyat ile dikkatleri üzerine çekiyor. ROBOT KÖPEK ALPHADOG İLERLEYEN DÖNEMDE BAŞKA YETENETLER KAZANACAK Tasarımsal olarak oldukça iyi görünen robot, şu an için tahmin edebileceğiniz üzere Spot kadar yetenekli değil. Yine de yetenekleri arasında görme engelli kişilere rehberlik etmek, havlayabilmek ve bazı sesli komutları yerine getirmek gibi yetenekleri bulunuyor. Dışarıdan gelen darbelere bir noktada dayanıklı olan robot, yapay zeka ve özel sensör sistemleriyle geliştirilmiş. YAKLAŞIK 2 BİN DOLARLIK 2 BİN ADET SATAN ROBOT KÖPEK Robotta 5G teknolojisine yer veriliyor ve söylenene kadar 1 ay içinde 1.800 kadar sipariş edildi. Teknoloji meraklılarının oldukça ilgisini çeken bu cihaz, ilerleyen dönemde kıtalararası siparişlere de çıkacak.

Boston Dynamics'e Çin'den büyük rakip: AlphaDog geldi!

Çin merkezli bir şirket olan Welian, Boston Dynamics'in 74 bin 500 dolarlık (şu anki kur ile 600 bin TL) robot köpeğine hem çok ucuz hem de özellik olarak çok benzeyen bir robot geliştirdi.

AlphaDog adı verilen bu robot köpek, saatte 14 kilometreye kadar hıza ulaşabiliyor. Yetenekleriyle dikkat çeken bu köpek, 2.400 dolar yani yaklaşık 20 bin TL'lik bir fiyat ile dikkatleri üzerine çekiyor.

ROBOT KÖPEK ALPHADOG İLERLEYEN DÖNEMDE BAŞKA YETENETLER KAZANACAK

Tasarımsal olarak oldukça iyi görünen robot, şu an için tahmin edebileceğiniz üzere Spot kadar yetenekli değil. Yine de yetenekleri arasında görme engelli kişilere rehberlik etmek, havlayabilmek ve bazı sesli komutları yerine getirmek gibi yetenekleri bulunuyor.

Dışarıdan gelen darbelere bir noktada dayanıklı olan robot, yapay zeka ve özel sensör sistemleriyle geliştirilmiş.

YAKLAŞIK 2 BİN DOLARLIK 2 BİN ADET SATAN ROBOT KÖPEK

Robotta 5G teknolojisine yer veriliyor ve söylenene kadar 1 ay içinde 1.800 kadar sipariş edildi. Teknoloji meraklılarının oldukça ilgisini çeken bu cihaz, ilerleyen dönemde kıtalararası siparişlere de çıkacak.