Bill Gates’ten dikkat çeken aşı yorumu: Hepsi işe yarayacak


ABD'li milyarder Bill Gates, corona virüsü aşılarıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Neredeyse tüm Covid-19 aşılarının işe yarayacağına inanıyorum" dedi.
Bill Gates’ten dikkat çeken aşı yorumu: Hepsi işe yarayacak

ABD’li teknoloji devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates, milyonlarca dolar bağışta bulunduğu aşı çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Aşılarla ilgili birbiri ardına gelen olumlu neticeları yorumlayan Gates, “nerede ise tüm Covid-19 aşılarının işe yarayacağına inanıyorum. Halihazırda Pfizer/BioNTech ve Moderna’nın aşıları şirket verilerine bakılırsa etkili oldu” dedi.

Gates, diğer aşı adaylarının da benzer bir başarıya yetişmesinı beklediğini söylerken, “Şubat ayına kadar büyük olasılıkla hepsinin çok etkili ve güvenli olduğunu kanıtlayacağı mevzusunda iyimserim” ifadelerini kullandı.

‘ABD’DE GÜNDE 2 BİN ÖLÜM’

Salgının merkez üssü haline gelen ABD’de vakalarda büyük oranda bir artış yaşandığına dikkat çeken Gates, “Vakalar halen yükselişte ve bu yükselişin Şubat 2021’e kadar devam etmesi umut ediliyor. Bu kış günde 2 binden fazla ölüm gerçekleşebilir” diye mevzuştu.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0


Bir Yorum Yaz
 

Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla Çerezler kullanılmaktadır.