Antalya'da balyozlu yıkım gerginliği

Uzun bir süredir ilçe gündemini meşgul eden Turgut Manavoğlu pazar yeriyle ilgili dün ilçede yine gergin anlar yaşandı. Pazarcı esnafı, pazar yerine sergisi olduğu anlarda, pazarın altında bulunan otoparkta bazı kişilerin duvarlara ve kolonlara balyozla müdahale ettiğini gördü. Aşağıdan gelen sesler üzerine esnaf, olayın Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek tarafından yaptırıldığın düşünerek Korkuteli Belediyesi önünde toplandı. Pazarcı esnafı sloganlar atarak olayı protesto etti. Ancak olayın belediye ile ilgili olmadığı kısa sürede anlaşıldı. Olayı gerçekleştiren şahısların yıkım için ihaleye girmek isteyen bazı firmalar tarafından oraya gönderildiği öğrenildi. Yaşanan olayın ardından Korkuteli Belediye Başkan Yardımcısı Emrah Erünsal, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek pazarın altında bulunarak, kolon ve duvarlara balyozla vuran kişilerden şikayetçi oldu. Başkan Yardımcısı Erünsal, "l0.03.2021 günü saat l3:00 sıralarında ilçemiz kapalı pazarındaki esnafın birlikte toplanarak Korkuteli Belediyesi'ne kadar gelerek biz yetkililere Turgut Manavoğlu kapalı pazar yerinin alt kısmındaki otoparkında balyoz ile duvarların yıkıldığını ve duvarı yıkan şahısların belediye çalışanları tarafından gerçekleştiğini söyleyerek biz yetkililere tepki gösterip belediye binasının önünde toplandılar, Esnaf şahıslardan bazıları biz görevlilere telefonlarından balyoz ile duvara zarar veren şahsın çekilmiş videosunu gösterdiler, videoda gördüğüm şahısları tanımadığımı, bizim kapalı pazar alt kısmında meydana gelen olayla herhangi bir ilgi ve alakamızın olmadığını kendilerine de izah ettikten sonra esnaf tekrardan pazar yerlerine döndü. Meydana gelen bu olay ile ilgili kapalı pazar yerinin alt katındaki otopark kısmında balyoz ile duvarlara zarar veren ve bu şekilde pazar esnafını galeyana getiren şahıs ya da şahıslardan şikayetçiyim" ifadelerinin yer aldığı dilekçeyi emniyet müdürlüğüne teslim etti.

Antalya'da balyozlu yıkım gerginliği

Uzun bir süredir ilçe gündemini meşgul eden Turgut Manavoğlu pazar yeriyle ilgili dün ilçede yine gergin anlar yaşandı. Pazarcı esnafı, pazar yerine sergisi olduğu anlarda, pazarın altında bulunan otoparkta bazı kişilerin duvarlara ve kolonlara balyozla müdahale ettiğini gördü. Aşağıdan gelen sesler üzerine esnaf, olayın Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek tarafından yaptırıldığın düşünerek Korkuteli Belediyesi önünde toplandı. Pazarcı esnafı sloganlar atarak olayı protesto etti. Ancak olayın belediye ile ilgili olmadığı kısa sürede anlaşıldı. Olayı gerçekleştiren şahısların yıkım için ihaleye girmek isteyen bazı firmalar tarafından oraya gönderildiği öğrenildi.

Yaşanan olayın ardından Korkuteli Belediye Başkan Yardımcısı Emrah Erünsal, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek pazarın altında bulunarak, kolon ve duvarlara balyozla vuran kişilerden şikayetçi oldu.

Başkan Yardımcısı Erünsal, "l0.03.2021 günü saat l3:00 sıralarında ilçemiz kapalı pazarındaki esnafın birlikte toplanarak Korkuteli Belediyesi'ne kadar gelerek biz yetkililere Turgut Manavoğlu kapalı pazar yerinin alt kısmındaki otoparkında balyoz ile duvarların yıkıldığını ve duvarı yıkan şahısların belediye çalışanları tarafından gerçekleştiğini söyleyerek biz yetkililere tepki gösterip belediye binasının önünde toplandılar, Esnaf şahıslardan bazıları biz görevlilere telefonlarından balyoz ile duvara zarar veren şahsın çekilmiş videosunu gösterdiler, videoda gördüğüm şahısları tanımadığımı, bizim kapalı pazar alt kısmında meydana gelen olayla herhangi bir ilgi ve alakamızın olmadığını kendilerine de izah ettikten sonra esnaf tekrardan pazar yerlerine döndü. Meydana gelen bu olay ile ilgili kapalı pazar yerinin alt katındaki otopark kısmında balyoz ile duvarlara zarar veren ve bu şekilde pazar esnafını galeyana getiren şahıs ya da şahıslardan şikayetçiyim" ifadelerinin yer aldığı dilekçeyi emniyet müdürlüğüne teslim etti.